Dobieramy rakietę do AirBadmintona

Choć aura nie sprzyja, to nie zaprzestajemy testów. Jak być wiarygodnym to w każdych warunkach. Dzięki temu wiemy, że z cukru nie jesteśmy a lekka mżawka i deszczowy wiatr lotce AirShuttle również nie są straszne.

Jednak nie o lotce tym razem lecz o rakietach. Wiadomo iż dobór rakiety to bardzo indywidualna kwestia i preferencje użytkownika. Jednak podczas serii testów zauważyliśmy pewną zależność.

Pamiętając iż mamy do czynienia z cięższą lotką, lepiej unikać ultra lekkich rakiet, odpadnie nam ręka…Popularne 86 g. to już lepszy wybór, choć najlepiej odbija się rakietami ok. 90 g. i więcej.

Takie parametry jak sztywność i wyważenie im były bardziej neutralne tym lepiej. Te rakiety przyjemnie oddawały uderzenia, nie poddawały/wychylały się za mocno a co najważniejsze przeciążenia nie przechodziły na rękę.

Temat naciągu, który wałkowany jest od samego początku i nie podlega żadnej dyskusji. Przysłowiową deską nie zagramy. Przyjemność z gry zachowujemy przy sile naprężenia do 10 max 11 kg. Naciągi zdecydowanie 0,69 mm +.

Oczywiście pamietajmy iż to w niczym nie przesądza, wszystko będzie oparte na finalnych preferencjach zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *