Historia projektu

Czerwiec 2013 r. – Brief napisany na przetarg, aby wybrać partnera badawczego, który pomoże w opracowaniu gry w badmintona na świeżym powietrzu.

Grudzień 2014 – Przetarg zakończony. Nanyang Technological University (NTU) w Singapurze uznany za najlepszego potencjalnego partnera.

Grudzień 2014 – Wstępne kryteria ustalone dla projektu rozwijającego badmintona na świeżym powietrzu i jego parametrów projektowych. MoU podpisał z NTU rozpoczęcie prac nad prototypowymi lotkami do testów.

Luty 2018 r. – 30 prototypów utworzonych w latach 2015-2018. Zgłoszono patenty na kluczowe elementy projektu gry w badmintona na świeżym powietrzu.

Kwiecień 2018 r. – Pierwsza faza testów na uniwersytecie w Alicante w Hiszpanii. Analizowane powierzchnie i fizyczne zapotrzebowanie na grę. Otrzymano jakościowe informacje zwrotne od uczestników. Uczestnikami byli olimpijczycy, zawodnicy reprezentacji narodowej, studenci, zawodnicy klubowi i młodzież.

Lipiec 2018 r. – Drugi etap testów odbył się również na uniwersytecie w Alicante. Testowany format gry, system punktacji, wysokość siatki i wymiary boiska. Przetestowano również zasady konkurencji na boisku z piasku z zawodnikami reprezentacji Hiszpanii.

Listopad 2018 r. – Przedstawiono aktualizację projektu członkom Rady BWF na posiedzeniu Rady BWF w Kuala Lumpur w Malezji, w tym pierwszy mecz pokazowy.

Grudzień 2018 r. – Projekt przedstawiony potencjalnym producentom na spotkaniu w Kantonie.

Styczeń 2019 – Trzecia faza testów na Universiti of Malaya w Kuala Lumpur. Przeanalizowano wydajność badmintona na zewnątrz i przetestowano zarówno twarde, jak i piaszczyste powierzchnie.

Luty 2019 – Spotkania w celu wyboru partnera produkcyjnego do badmintona na wświeżym powietrzu.

Marzec 2019 – wybranie nazwy i logo AirBadminton i AirShuttle.

Maj 2019 – projekt AirBadminton ujawniony i uruchomiony w Guangzhou we współpracy z globalnym partnerem rozwoju BWF – HSBC.

Maj 2019 – projekt AirBadminton przedstawiony stowarzyszeniom członkowskim BWF na dorocznym walnym zgromadzeniu w Nanning w Chinach.

Grudzień 2019 – Pierwszy projekt społecznościowy HSBC BWF AirBadminton rozpoczęty w Kantonie.

Marzec 2020 – BWF wprowadził lotkę na rynek globalny.

Kwiecień 2020 – BWF przedstawia pierwszego partnera produkującego oficjalną lotkę AirShuttle, firmę VICTOR.