O AirBadminton

AirBadminton to ambitny i rozwojowy projekt mający na celu upowszechnienie badmintona. Innowacyjność AirBadmintona daje możliwość gry w badmintona wszystkim bez względu na wiek. Najważniejszym aspektem jest możliwość prowadzenia rozgrywek na świeżym powietrzu! AirBadmintona można uprawiać wszędzie – w parkach, na plażach, polanach, ulicach czy w ogrodach na całym Świecie.

Badminton jakim go znamy, jest popularnym, rozrywkowym i integracyjnym sportem z ponad 300 milionami aktywnych graczy na całym świecie. Jako sport zachęca do uczestnictwa oraz daje mnósto korzyści zdrowotnych i społecznych.

Dzięki badmintonowi można poprawić cechy fizyczne, takie jak szybkość, wytrzymałość, siłę i zwinność. Skutecznie zapobiega stresowi i zmniejsza ryzyko krótkowzroczności u dzieci. Pomaga wyeliminować ryzyko problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i otyłość.

Godzinna gra w badmintona = ponad 450 kalorii spalonych kalorii.

Biorąc pod uwagę, że większość ludzi po raz pierwszy ma styczność z badmintonem w wymiarze rekreacyjnym na świeżym powietrzu, AirBadminton przy wykorzystaniu innowacyjnej lotki AirShuttle ułatwia wszystkim dostęp do sportu oraz sprawia iż satysfakcja z gry jest ogromna.

BWF w połączeniu z Globalnym Partnerem Rozwoju HSBC, za cel postawili znalezienie skutecznego, ekonomicznego i zrównoważonego sposobu zachęcania większej liczby osób do gry w badmintona w większej liczbie miejsc.

W ten sposób przez ostatnie pięć lat spędziliśmy przy współpracy z Instytutem Badań Sportowych (ISR) na Uniwersytecie Technologicznym w Nanyang, opracowując nową lotkę o podwyższonej odporności na wiatr. Tak aby zmaksymalizować wrażenia oraz satysfakcję z gry w badmintona na świeżym powietrzu.

Głównymi założeniami było skonstruowanie lotki o stabilnej paraboli lotu przy zmiennych warunkach atmosferycznych oraz możliwość wykorzystania dotychczasowych rakiet do badmintona.

Ostatecznym celem było stworzenie nowej koncepcji gry z bardzo atrakcyjną formą współzawodnictwa ludzi na całym świecie.