Kort

Kort do gry

AirBadminotn powstał z myślą by mógł być rozgrywany dosłownie wszędzie i niemal w każdych warunkach. Trwa, piasek, asfalt czy beton to idealne miejsca do gry w AirBadmintona.

Boisko do AirBadmintona jest prostokątem o wymiarach 16 x 6 m dla gier podwójnych i trebli oraz 16 x 5 m dla singli; otoczony wolną strefą (wybiegami), która ze wszystkich stron wynosi co najmniej 1 m.

Martwa strefa to obszar 2 m od środka kortu z każdej strony siatki, który nie jest polem gry. Zawodnik nie może stać/przekorczyć linii martwej strefy przed wykonaniem ani w trakcie uderzenia. Zawodnik może wejść w martwą strefę po uderzeniu lotki.

Słupki:

Słupki muszą być umieszczone na liniach bocznych wyznaczający pole do gier podwójnych i trebli, niezależnie od tego, czy rozgrywane są single, podwójne lub treble. Podczas gry na trawiastych i twardych nawierzchniach słupki powinny mieć wysokość 1,55 m od powierzchni boiska a siatka 1,52 m wysokość na środku kortu.
W przypadku nawierzchni z piasku słupKi powinny mieć wysokość 1,5 m, a szczyt siatki od powierzchni powinien wynosić 1,45 m na środku boiska.

Siatka:

Siatka powinna być wykonana z grubego sznurka o ciemnym kolorze i mieć od 80 cm do 1 m głębokości i minimum 6,1 m szerokości. Zaleca się, aby górna i dolna część siatki były obszyte białą taśmą o długości 5,5 cm podwójnie przewleczoną sznurkiem biegnący przez taśmę.

Linie:

Linie powinny mieć szerokość 4-5 cm i ostro kontrastować z kolorem powierzchni. W przypadku piasku i naturalnej trawy linie graniczne powinny być wykonane z wytrzymałego materiału.
W przypadku powierzchni betonowych i asfaltowych linie boiska mogą być malowane lub rysowane bezpośrednio na powierzchni.

Ustawienie kortu:

Przed ustawieniem kortu należy upewnić się iż powierzchnia jest w miarę możliwości równa, wolna od zanieczyszczeń (kamienie, szkło, patyki itp.), oraz by warunki były podobne na całej przestrzeni kortu. Dodatkowo rekomenduje się ustawienie kortów północ/południe by zredukować wpływ promieni słonecznych na widoczność lotki.